1983 yılının haziran ayında Ankara’da doğdu.

Üniversite’ye kadar Ankara’da okudu. Üniversite hayatını önce Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik, ardından da Niğde Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümlerini bitirerek tamamladı.

Onun her yaşı müzikle doluydu. Annesinin ve dayılarının müziğe olan
ilgisi ve uğraşları onun da müziğin içinde büyümesini sağladı. O büyürken müziği de onunla beraber büyüyordu. Önceleri bağlama ve klavye ile uğraşıp şarkılar söylerken, lise yıllarında tanıştığı gitarıyla müziği daha da iyi tanımaya başladı. Müziği takip etmek, şarkı söylemek ve beste yapmak ruhunun odak noktası, yaşadığı en güzel dünya haline geldiğini hissettiriyordu. Çevresindekilerin ilgisi ve desteği daha da itiyordu onu bu büyülü dünyaya. O yıllarda amatör olarak sahneye de çıkmaya başlamıştı.

Hayatın getirdiği inişler, çıkışlar ve müziksel tecrübeleri bestelerinin de şekillenmesini sağlıyordu. Büyük sanatçıları ve büyük bestelerini örnek alıyordu. Her yeni yaptığı bestenin bir öncekinden güzel; ama bir sonrakinden kötü olduğunu düşünürdü hep. Bu yüzden “En güzel bestemi daha yapmadım.” onun sloganıdır.

Üniversite yıllarında, para kazanmak için sahneye çıktığı yerlerde onlarca kişi hep bir ağızdan onun şarkılarını söylüyor ve şarkılarının basit kayıtları bile yerel radyolarda çokça istek alıp çalınıyordu. Artık geri dönüşü olamazdı…

Dinleyenlerin kalbinde güzel izler bırakan şarkılar yapmak ve onların kalbindeki yeri zedelemeden her seferinde bir-iki basamak daha yukarı çıkmak istiyordu. Bunun için sürekli çalışıyor, sürekli şarkılar yazıyordu. Müzikte her zaman yaptıklarından çok yapacaklarına inandı ve başkalarının da buna inanmasını istedi.

Şu sıralar Rafet EL ROMAN imzalı “müzik benim hayatım” projesinde yer almakta ve sahne çalışmaları devam etmektedir.

“Erkan KIZILASLAN: Söz gümüş, sükut altınsa, müzik hayattır.”